קניית ומכירת דפי פייסבוק – המדריך המלא

קניית ומכירת דפי פייסבוק – המדריך המלא
דפי פייסבוק הם אפיק תוכן מרתק ופעיל מאוד בישראל. סביר להניח שאתם עצמכם כבר הספקתם לעשות לייקים למאות דפי פייסבוק במהלך השנים האחרונות - דפים של מותגים שאתם רוצים להתעדכן במה שחדש בהם, דפי הומור שונים ומשונים, דפים עסקיים של חברים או של בעלי מקצוע שאתם מעריכים, דפי ממים, דפי תחביבים, דפי תמונות של חתולים… לכו על מה שעושה לכם טוב ????
Facebook
WhatsApp
Email
קנייה ומכירת דפי פייסבוק

תוכן עניינים

אבל מאחורי הקלעים העניינים לא פשוטים כל כך, גם למי שמנהל דפי פייסבוק וגם למי שמעוניין בקניית ומכירת דפי פייסבוק. מדיניות הפרסומים של פייסבוק צמצמה את רמת החשיפה של דפי פייסבוק באופן משמעותי, כך שדף שיש לו 100 עוקבים יכול להיות פעיל ואפקטיבי בהרבה מדף שיש בו 10,000 עוקבים. הכל תלוי בתוכן ובקהילה שנוצרה סביבו. כתוצאה מכך, קשה מאוד להעריך את שוויו של דף פייסבוק לצורך מכירת דף פייסבוק, או לנבא מראש האם קניית דף פייסבוק מסוים תשתלם. 

קשה… אבל לא בלתי אפשרי! עם קצת אינטואיציה והרבה מחקר מקדים וידע, תוכלו לבצע קניית ומכירת דפי פייסבוק באופן שישתלם לכל הצדדים. בואו נדבר על זה.

קנייה ומכירת דפי פייסבוק – מה זה אומר?

למה שמישהו ירצה למכור או לקנות דפי פייסבוק? בגלל הסיבה הכי נפוצה בעולם: כי זה עשוי להביא להם רווחים. מי שמוכר את דף הפייסבוק ירוויח סכום חד פעמי שיעניק לו תמורה על העבודה שהשקיע עד כה בניהול הדף ועל הכסף שהשקיע בקידומו, ומי שרוכש את דף הפייסבוק מעוניין להפיק ממנו כסף בעתיד על ידי ביצוע שיתופי פעולה מסחריים, מכירת מוצרים או כל דרך יצירתית אחרת. לעתים מי שקונה את דף הפייסבוק לא ירצה להשיג דרכו רווחים באופן ישיר, אלא פשוט להשתמש בו כדי לחזק את קהילת הלקוחות סביב המותג שלו. לדוגמה, חברה בתחום הרכב תשמח לקנות דף פייסבוק של חובבי רכבים, כדי לפרסם בו תוכן שיגרום לקהל הדף להיחשף בעקיפין למוצרי הרכב שהיא מציעה.

בפועל, רכישת דף פייסבוק דורשת ממנהל הדף הקודם להוסיף את הרוכש כמנהל דף חדש דרך מערכת ניהול הדפים של פייסבוק, ולאחר מכן להסיר את עצמו מהניהול. את התשלום יש להסדיר ביניהם בזהירות, תוך תמיכה של עורך דין מנוסה בתחום הנכסים הדיגיטליים, ורצוי להעביר את הבעלות על הדף באופן סופי רק לאחר קבלת התשלום.

כמה כסף דפי פייסבוק שווים?

התשובה לשאלה זו משתנה מדף לדף באופן מוחלט. אין לדפי פייסבוק מחירון ואין דרך להעריך את שוויו של הדף בלי לבצע אומדן כללי של כמות הכסף שניתן יהיה להפיק ממנו בעתיד. עם זאת, גם כמות הכסף שיהיה ניתן להרוויח בעתיד תלויה באופן מוחלט במנהל הדף ובדרך ההתנהלות שלו, ולכן אפילו ההערכה הזו לא תמיד תעזור… לכן, נמליץ לכם להיות שקופים מאוד בזמן המכירה והקנייה של דפי פייסבוק:

  • בדקו כמה מעורבות מקבל כל פוסט בדף. כמות העוקבים שיש לדף רלוונטית גם היא, אבל פחות מאשר רמת המעורבות של כל פוסט.

  • אם דף הפייסבוק כבר מפיק רווחים, הציגו אותם והדגישו אילו הוצאות ואילו פעולות נדרשות כדי להשאיר את רמת ההכנסה הזו יציבה לאורך זמן.

  • הדגישו מהו סכום הכסף החודשי שמנהלי הדף מוציאים מדי חודש על קידום פוסטים ועל הרצת מודעות, כדי להבין לאילו הוצאות שוטפות יצטרך הרוכש של דף הפייסבוק להיערך.

מה כדאי לבדוק לפני שקונים דפי פייסבוק?

מילות המפתח כאן הן תוכן, תוכן ותוכן.

  • אם הדף עתיד לשנות את שמו או את התוכן שיעלה בו או את שניהם, יש לקחת בחשבון כי הגולשים בדף עשויים לראות את השינוי הזה בעין חשדנית ולהרגיש ש"עבדו עליהם", ובצדק – הם הרי עשו לייק לדף בשם "בובות חתולים" ועכשיו פתאום הם רואים תוכן של "התקנת דודי שמש אבי לוי". לכן, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לבחור בדף פייסבוק שהתוכן המתפרסם בו כמה שיותר דומה לתוכן שאתם עתידים לפרסם בו. כך תוכלו להמשיך בפרסום בדף הפייסבוק, ולהפוך את התוכן שעולה בו לרווחי יותר עבורכם, בלי לגרום לקהל הדף לנטוש אותו.

  • לא נמליץ לקנות דף פייסבוק אם אתם לא מנוסים בניהול דפי פייסבוק. מדובר בתחום קשוח, שדורש היכרות עם מערכת המודעות של פייסבוק, רצון להשקעת סכומים נאים במערכת הפרסום, יכולת לבצע שיתופי פעולה רווחיים עם מותגים ועסקים, ויכולת כתיבת תוכן שיתאים לדף באופן תדיר. 

  • עם זאת – אל תיבהלו, אם אתם ערוכים לייצר את התוכן שיתאים לדף הזה (בעזרת כותב תוכן ומעצב או לבד) ומכירים את דרך הפעולה של דפי פייסבוק, זו בהחלט עשויה להיות אחלה השקעה עבורכם.

בקיצור: קונים דפי פייסבוק אם יודעים להציג תוכנית פעולה ישימה שתהפוך את דף הפייסבוק הזה לרווחי, גם לאחר קיזוז שעות העבודה שתשקיעו, מחיר התכנים שתייצרו לדף והסכומים שתשקיעו במערכת הפרסום של פייסבוק.

ומה לעשות כשרוצים למכור דפי פייסבוק?

מכירת דפי פייסבוק דורשת מספר פעולות:

  • הגדרת המחיר שתרצו לקבל תמורת הדף: הפרמטר הזה כרוך באופן הדוק בשאלת "כמה אפשר להרוויח מהדף הזה". אם הדף עדיין לא רווחי, תרצו להציג פוטנציאל רווח לקונה העתידי כדי שהוא יסכים לשלם את הסכום שאתם רוצים. אם הדף רווחי, תרצו להציג לו תוכנית עבודה שתאפשר לו להחזיר את ההשקעה לאחר תקופה.

  • יצירת מסמך מסודר עם כל הפרטים על הדף, כולל תזרים ההוצאות וההכנסות השוטף שהוא דורש. סיסמאות, פרטי כותבי התוכן ומחיריהם, פרטי המעצבים הגרפיים ומחיריהם, תדירות ההעלאה הנדרשת, פרטי הקידום במערכת, פרטי מנהל המודעות של הדף, הפרטנרים שדרכם אתם מבצעים שיתופי פעולה רווחיים, כמות הכסף שמושקעת במודעות מדי חודש – ציינו הכל והציגו הכל בשקיפות כדי שמי שיבוא אחריכם יוכל לנהל את הדף באופן שישתלם לו.

  • התאמת תוכן. לאחר זמן מה בו ניהלתם את דף הפייסבוק הזה, אתם כנראה די אוהבים את התוכן שבו ואת הקהילה שנוצרה סביבו, ולא רוצים "לנטוש" אותם ולגרום לתוכן הדף להשתנות מקצה לקצה. לכן, נמליץ לברר מה הרוכש של דף הפייסבוק מתכנן לעשות איתו, כדי לאפשר לקהל שלכם להמשיך ולקבל תוכן שמעניין אותם. זה יהיה רווחי יותר לכולם – כך המשתמשים ימשיכו להיות פעילים ולא ינטשו את הדף בבת אחת.

איך קונים דפי פייסבוק?

קודם כל, בוחרים את הדף שתרצו לקנות, לפי הפרמטרים שכבר תיארנו. אפשר לעשות את זה באמצעות חיפוש בפייסבוק ופנייה למנהלי הדף, אבל יש דרך יותר פשוטה – להיעזר באזור הקנייה שלנו באקטיבו כדי למצוא אנשים ששמציעים דפי פייסבוק למכירה ולבחור את הדף שתרצו לקנות.

לאחר מכן בודקים שהתוכן שאתם מתכננים לפרסם בדף מתאים לקהל העוקבים הנוכחי של הדף, ומעיינים בסטטיסטיקות ובנתוני הדף שיעניק לכם המנהל הקודם של דף הפייסבוק.

הכל נראה טוב? המחיר מתאים לכם? יאללה, צאו לדרך וקנו דף פייסבוק – ההרפתקה הגדולה באמת מתחילה עכשיו, בדרך להפוך את דף הפייסבוק לנכס דיגיטלי מניב במיוחד!

Facebook
WhatsApp
Email
חפשו את הנכס הדיגיטלי הבא שלכם
בחרו סוג נכס
טווח מחיר
טווח מחיר
בחרו תחום
שלחו הודעה לבעל הנכס
הודעה*
שם*
טלפון*
אימייל*
דילוג לתוכן