קניית ומכירת ערוצי יוטיוב – המדריך המלא

קניית ומכירת ערוצי יוטיוב – המדריך המלא
יוטיוב, אימפריית הוידאו. רשת חברתית שעד לפני מספר שנים שלטה ללא מתחרים בתחום הוידאו, אך כעת, עם עליית פלטפורמות כמו טיקטוק, מתמודדת עם התחרות על ידי פיתוח נישה משלה (שכוללת בעיקר סרטונים ארוכים). מאחר ומדובר בפלטפורמה ותיקה וידועה כל כך - ברירת מחדל אהובה בעולם הוידאו - היא מחזיקה ביתרונות רבים ליוצרי תוכן: יש לה תוכנית מוניטיזציה ברורה, כו-לם משתמשים בה, מסבתות, דרך כל כוכבי הפופ ועד ילדים, יש בה נישות תוכן רבות ואפשר לפרוץ בה קדימה במהירות על ידי פרסום סרטונים מגוונים וצבירת קהל עוקבים. אבל ההתמקדות שלנו, כיזמים דיגיטליים, היא בכלל בהיבט אחר של יוטיוב: אפשרות הפיתוח העתידי של ערוצי יוטיוב שונים, ובפרט - קניית ומכירת ערוצי יוטיוב. איך עושים את זה, למה שנרצה לעשות את זה, על מה חשוב להקפיד בזמן קניית ערוץ יוטיוב, איך נדע שאנחנו מבצעים מכירת ערוץ יוטיוב בצורה נכונה - כל זאת ועוד במדריך הזה. יאללה, קפצו איתנו ראש פנימה.
Facebook
WhatsApp
Email
קנייה ומכירת ערוצי יוטיוב

תוכן עניינים

קנייה ומכירת ערוצי יוטיוב – מה זה אומר?

קודם כל אנחנו צריכים לשאול את עצמנו שאלה אחת מרכזית: למה לקנות ערוץ יוטיוב או למה למכור ערוץ יוטיוב. יכולות להיות מספר סיבות לביצוע כל אחת מהפעולות, בואו נבדוק מה הן.

למה למכור ערוץ יוטיוב?

אם אתם יוצרי יוטיוב, יוטיוברים ותיקים או חדשים, השקעתם בערוץ שלכם זמן ומחשבה, ועכשיו אין לכם זמן או חשק ליצור יותר – מכירת ערוץ יוטיוב היא דרך מוצלחת לגרום לערוץ להמשיך לשגשג בלי שתצטרכו להמשיך להקדיש לו זמן נוסף.

עוד סיבה למכירת ערוץ יוטיוב היא פשוט הרווח מהמכירה. לא רוצים יותר להחזיק בנכס יוטיוב? תמכרו אותו, תכניסו סכום כסף לכיס ותמשיכו הלאה. 

למה לקנות ערוץ יוטיוב?

הסיבה הראשונה לרכישת ערוץ יוטיוב היא שמדובר בפלטפורמה שקשה להתקדם בה מאפס ולרכוש בה עוקבים בזה אחר זה. לשם כך צריך הרבה מזל והרבה השקעה. ולכן, אם אתם רוצים להיכנס ליוטיוב וליצור תוכן, אבל לא בא לכם לפתח את הערוץ משום מקום – תוכלו לרכוש ערוץ יוטיוב קיים ולהתחיל לפרסם כשכבר יש לכם עוקבים בתור התחלה, כששם הערוץ מוכר לאנשים וכשמתנוסס מספר גבוה של עוקבים בערוץ שלכם – מספר שיגרום לאנשים להירשם אליו מתוך מחשבה שמדובר בערוץ בעל מוניטין ארוך ואמין. ככה זה – אנחנו מושפעים מהעדר ואוהבים לעקוב אחרי תכנים שאנחנו יודעים שקבוצה גדולה של אנשים כבר "בדקה" בשבילנו.

עוד סיבה טובה לקנות ערוץ יוטיוב היא הכדאיות הכלכלית של העניין. ערוצי יוטיוב יכולים להרוויח כסף דרך תוכנית המוניטיזציה של יוטיוב, כל עוד הם מחזיקים באלף עוקבים לפחות ובארבעת אלפים שעות צפייה בערוץ בשנה האחרונה. עוד דרך להרוויח כסף מיוטיוב היא באמצעות ביצוע שיתופי פעולה עם מותגים מסחריים. כל זה גורם לכך שאם לערוץ יש הכנסה קבועה של כמה מאות שקלים בחודש הוא הופך לנכס דיגיטלי לכל דבר: קנו אותו במחיר X, תשיגו תשואה של Y בכל חודש, תשקיעו ותפתחו אותו כדי להגדיל את ההכנסה שלכם. בקיצור, קניית ערוץ יוטיוב עם מונטיזציה תאפשר לכם להשקיע בנכס דיגיטלי מניב לטווח הארוך.

כמה כסף ערוצי יוטיוב שווים?

הופה, הגענו לשאלת המאה: כמה מרוויחים ממכירת ערוץ יוטיוב או כמה יעלה לי לקנות ערוץ יוטיוב? וכרגיל, אין לתחום הזה מחירון חד משמעי, ולכן אתם יכולים למכור ערוץ יוטיוב אחד במחיר מאוד גבוה וערוץ אחר במחיר נמוך. אבל גם כאן, יש לנו כמה עצות להערכת השווי של ערוצי יוטיוב:

 • נושא: ככל שנושא הערוץ יותר ספציפי, בעל פוטנציאל יותר מכירתי, לרוב קל יותר להפוך אותו לערוץ שמרוויח כסף. לדוגמה, ערוץ בנושא תיקונים יהפוך בקלות לערוץ שמפרסם בעלי מקצוע בתחום או נותן קישורי שיווק שותפים (אפיליאייט) לרכישת כלי מקצוע. 

 • קהל: מי הקהל של הערוץ? לרוב, ככל שהוא יותר מעורב, מוגדר וממוקד, כך קל יותר להרוויח דרכו כסף. ערוצים שפונים לילדים, למשל, מרוויחים יותר כסף מאחרים דרך פרסומות של מוצרי ילדים. 

 • מונטיזציה: ערוץ שכבר עבר אישור מונטיזציה יעלה הרבה יותר מערוצים שלא עברו אישור. ערוץ בעל מונטיזציה הוא ערוץ שהוכיח שהתוכן שלו קבוע, איכותי, גורף צפיות – והפך לערוץ מרוויח אליו נכנס סכום מסוים בכל חודש בהתאם לכמות הצפיות בפרסומות שהערוץ צבר באותו חודש.

 • כמות העוקבים: ערוץ שמחזיק בכמות עוקבים גבוהה יהיה שווה יותר. עם זאת, שימו לב שלא תמיד זה מדד – יש ערוצי יוטיוב בעלי המוני עוקבים שכל סרטון בהם מקבל מעט מאוד צפיות. עדיף לרכוש ערוץ יוטיוב בעל קהל אדוק ומתעניין מאשר לרכוש טונות עוקבים שלא מעורבים בכלל בערוץ. זה גם יותר נחמד וגם יותר רווחי…

 • פוטנציאל רווח והשבחה: ככל שניתן להרוויח מהערוץ יותר כסף כך הוא יהיה שווה יותר במעמד המכירה. לכן, אם תוכיחו שקל ליצור תוכן לערוץ שאתם מעוניינים למכור, ושקל להרוויח כסף דרך הערוץ, כך תוכלו לנקוב בתו מחיר גבוה יותר עבורו.

 • סוג התוכן: חובה לקחת בחשבון שעם קניית ערוץ יוטיוב התוכן שלו ישתנה, משום שהקונה יהפוך להיות המנהל החדש של הערוץ. ולכן, אם הערוץ בנוי על פרסונה מסוימת (אדם אחד שמופיע בסרטונים) סביר להניח שעוקבי הערוץ לא ישמחו לראות שאדם אחר לוקח עליו פיקוד, והתפוצה של הערוץ תרד. לעומת זאת, אם הערוץ בנוי על תוכן נייטרלי – כל סרטון שלא ממש משנה מי הכין אותו – יהיה קל יותר להמיר את הערוץ לתוכן החדש.

שתי הערות חשובות:

 • ניתן לקנות ערוץ יוטיוב שמרוויח כסף מצפיות בסרטוני העבר של הערוץ ולהחליט לא להעלות אליו תכנים חדשים (ואז לא משנה מי הבעלים החדש של הערוץ) במקרה כזה חובה לקחת בחשבון שערוץ שלא מעלים אליו תוכן בקביעות נוטה לרדת במהירות באלגוריתם של יוטיוב וכך עם הזמן תרוויחו ממנו פחות ופחות.

 • רבים נוקטים בשיטה אחרת: רוכשים ערוץ יוטיוב, מוחקים את כל סרטוני העבר שלו או הופכים אותם לפרטיים, משנים את שם הערוץ ומתחילים להעלות אליו תוכן חדש. זו אופציה לגיטימית, אבל קחו בחשבון שהיא תבלבל את העוקבים ותדרוש מכם להרוויח במאמץ את הצפיות שלכם לאורך זמן.

מה כדאי לבדוק לפני שקונים ערוצי יוטיוב?

קודם כל, בדקו את כל המאפיינים שציינו בפסקה הקודמת כדי לוודא שהערוץ תקין, בעל קהל עוקבים נאמן ובעל תוכן איכותי. לאחר שתוודאו שיש לכם סיבה טובה לקנות דווקא את ערוץ היוטיוב הזה, שימו לב לעוד כמה דברים:

 • בואו נעשה דמיון מודרך. צפו בכל סרטוני הערוץ, ואז תעצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם יוצרים תוכן לערוץ הזה. האם יש לכם תוכנית פעולה ברורה? מה תצלמו? איך תערכו? אילו שיתופי פעולה מסחריים תנסו לייצר? אם תהיה לכם תוכנית פעולה ברורה תוכלו להבטיח שרכישת ערוץ היוטיוב תשתלם בעתיד הלא רחוק.

 • היזהרו מבעיות: אם הערוץ קיבל בעבר אזהרות זכויות יוצרים או עבר על חוקי יוטיוב בכל דרך – עדיף לא לקנות אותו כדי לא להסתכן בסגירת הערוץ בעתיד על ידי יוטיוב.

איך קונים ערוצי יוטיוב?

קניית ערוצי יוטיוב היא חוקית לגמרי, אבל עדיין יש לבצע אותה בזהירות מירבית כדי לא ליפול לתרמיות ולהעניק כסף לנוכל שיברח לכם לאחר מכן. כדי לקנות ערוץ יוטיוב יש לבצע כמה שלבים:

 1. רצוי להצטייד בעורך דין מנוסה במכירת נכסים דיגיטליים כדי להשיג גיבוי משפטי לתהליך הרכישה.
 2. בצעו העברה של הכסף לפלטפורמת צד שלישי.
 3. כעת בעל הערוץ יבצע העברת בעלות ותהפכו להיות שותפים במותג (במידה והערוץ הוא חשבון מותג) כעת נשאר לכם להפוך את עצמכם לבעלים והבעלים הקודמים צריך להימחק מהחשבון.
  במידה והערוץ הוא לא חשבון מותג, יש לבצע העברה של פרטי הכניסה לערוץ – כלומר, של חשבון הגוגל שמחזיק בו.
 4. לאחר 24 שעות מהעברת בעלות בחשבון מותג, יוטיוב תאשר את הפעולה.
 5. כעת ניתן לשחרר את הכסף אל המוכר.
 6. זהו, אתם הבעלים! עכשיו מתחילה העבודה האמיתית: ייצור תוכן איכותי שיגדיל את ערוץ היוטיוב שלכם ויבנה לכם הכנסה משתלמת לאורך זמן.

מחפשים איפה קונים ערוצי יוטיוב? אפשר לעשות זאת באופן עצמאי, אבל בשביל מה אנחנו פה?! אקטיבו היא הפלטפורמה הגדולה בארץ למסחר בנכסים דיגיטליים, ויש לנו מערכת מאובטחת, קלה לשימוש ומשתלמת שתאפשר לכם להציע ערוץ יוטיוב למכירה ולקנות ערוצי יוטיוב בקלות. קדימה >

היכנסו לרשימת ערוצי יוטיוב למכירה >>

Facebook
WhatsApp
Email
חפשו את הנכס הדיגיטלי הבא שלכם
בחרו סוג נכס
טווח מחיר
טווח מחיר
בחרו תחום
שלחו הודעה לבעל הנכס
הודעה*
שם*
טלפון*
אימייל*
דילוג לתוכן