קניית ומכירת אתרי אינטרנט – המדריך המלא

קניית ומכירת אתרי אינטרנט – המדריך המלא
אתר אינטרנט הוא סטארטאפ לכל דבר: יש רעיון שעומד מאחוריו, צוות שפועל כדי להפוך אותו לטוב יותר וקהל לקוחות - גולשים - שככל שהם רבים יותר, כך ניתן להרוויח יותר כסף מהסטארטאפ הזה. ומה המוצר שמוענק ללקוחות? הגלישה באתר, כמובן, שמוענקת ללקוחות (כמעט תמיד) בחינם. אבל ה"חינם" הזה יכול להפוך לסכומי כסף גדולים אם תיטיבו למנף את אתר האינטרנט שלכם להפקת רווח. רוצים לקנות אתר ולהרוויח ממנו? למכור אתר אינטרנט שהפכתם לאתר רווחי? קבלו את המדריך המלא של מומחי אקטיבו לקניית ומכירת אתרי אינטרנט!
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
קנייה ומכירת אתרי אינטרנט

תוכן עניינים

קנייה ומכירת אתרים – מה זה אומר?

שלום לכם, יזמים מוכשרים. אם אתם כאן סביר להניח שאתם נמצאים באחד משני מצבים:

 1. אתם מעוניינים למכור אתר אינטרנט שנמצא בבעלותכם.
 2. אתם מתעניינים ברכישת אתר אינטרנט.

יש ברשותכם אתר אינטרנט? יכול להיות שהקמתם אותו בשביל הכיף ומצאתם לו קהל עוקבים נאמן שממשיך לבקר בו באופן קבוע. יכול להיות שזה אתר שרכשתם כדי להשביח ולמצוא דרך להרוויח ממנו כסף. יכול להיות שזה אתר שהקמתם מלכתחילה מתוך כוונה להרוויח ממנו כסף. אתר אינטרנט למתכונים, אתר אינטרנט מסוג איקומרס שמוכר מוצרים, אתר תוכן שנותן לגולשים ידע רלוונטי, אתר בידור… מכמעט כל סוג אתר, כל עוד יש לו קהל עוקבים קבוע, אפשר להפיק הכנסה כספית כלשהי.

מתי תרצו למכור אתר אינטרנט?

שאלה מצוינת. איך תדעו שהגעתם לשלב בו כדאי לכם למכור את האתר למישהו אחר? התשובה היא שזה מצב מאוד דינמי ואין לו תשובה חד משמעית – תחשבו על כך כמו על מכירת נכס נדל"ני: מתי תרצו למכור בית שנמצא בבעלותכם למישהו אחר? התשובות רבות: כשנמאס לכם לדאוג לשיפוצים, כשאין לכם כוח להשגיח על הדיירים, כשערך הבית הגיע לסכום נאה ואתם סוברים שישתלם למכור אותו עכשיו ולא אחר כך או כשאתם זקוקים לכסף לכל מטרה שהיא. 

כל הסיבות האלו תקפות ממש באותה צורה לאתר אינטרנט: תוכלו למכור אתר אינטרנט אחרי שנמאס לכם לטפל בו (ומי כמוכם יודע שאתר אינטרנט מתפקד דורש עבודה…), אם אתם זקוקים לסכום כסף גדול באופן מיידי או אם אתם חושבים שמבחינה כספית מכירה מיידית תשתלם לכם יותר מאשר מכירה במועד מאוחר יותר. בכל מקרה – מדובר באחלה נכס דיגיטלי שנמצא בידיים שלכם וניתן למכירה ממש כמו כל נכס אחר.

עד כאן ההקדמה שנוגעת למכירת אתר אינטרנט. וכעת, בואו נדבר על קניית אתר אינטרנט.

אם אתם רוצים לרכוש אתר אינטרנט כנראה שאתם נמצאים באחד או יותר מהמצבים הבאים:

 • אתם מעוניינים להשקיע סכום כסף שנמצא בידיכם בצורה שתפיק לכם תשואה טובה.

 • הבנתם שאתרי אינטרנט הם התחום החם הבא, ושאם אתם רוצים להיות בעניינים בעתיד האינטרנטי שלנו – כדאי שיהיה לכם אתר מפותח שיוכל להפיק לכם כסף טוב בעתיד.

 • אתם רוצים להשקיע סכום כסף, אבל אין לכם מספיק כסף כדי לרכוש נכס נדל"ני ואתם רוצים לרכוש נכס משתלם בסכום קטן או בינוני בלי לקחת הלוואות.

 • אתם רוצים לרכוש נכס שתוכלו להפיק ממנו הכנסה חודשית מרחוק, כשלעולם לא תצטרכו להגיע למיקום פיזי מסוים (כמו בנכס נדל"ני) וכל מה שאתם צריכים כדי לגרום לו להצליח הם מחשב וחיבור לאינטרנט.

למכור, לקנות – בואו נתחיל לצבור ידע ולהבין מי נגד מי כשניגשים לקניית ומכירת אתרי אינטרנט.

אילו סוגי אתרים יש?

באינטרנט הגדול נמצאים מיליוני אתרים מאלפי סוגים שונים: 

 • אתרי אינטרנט בהם נמכרים חפצים (עליאקספרס, נקסט, איביי, אמזון, אתרי איקומרס קטנים וחנויות אינטרנטיות פרטיות).

 • אתרי אינטרנט בהם נמכרים שירותים (קאנבה, אתרי צפייה בסרטונים, פייבר או אתרי שירותים קטנים).

 • אתרי תוכן שמספקים ידע מעניין וחומרי קריאה או צפייה, בתחום מסוים או כמגזין חוצה תחומים (אתרי חדשות, עיתונים מקוונים, אתרים בנושאים מקצועיים, בלוגים, אתרי מתכונים…).

 • עוד הרבה סוגים של אתרים, שימושיים יותר ופחות, כיד הדמיון הטובה על האנושות.

היתרון? כמעט כל סוג אתר ניתן למנף להכנסה אינטרנטית מניבה, כל עוד יש לאתר מספר מבקרים חודשי מאוזן וכל עוד המבקרים האלו מתעניינים בתוכן שיש לאתר להציע.

אם האתר שלכם מוכר פריטים או שירותים, אתם לא צריכים למצוא נתיב הכנסה – כבר מצאתם. פשוט תמשיכו למכור פריטים ושירותים באיכות טובה ולעשות את מה שאתם יודעים לעשות מצוין. תביאו עוד מבקרים לאתר, שווקו את האתר ברשתות החברתיות, מכרו מוצרים ברווח, ואתם מחזיקים באתר אינטרנט שאפשר למכור יחד עם מלאי המוצרים והמידע על שרשרת האספקה.

אם האתר שלכם מציג ידע חינמי לקהל הגולשים, תוכלו להרוויח דרכו כסף בדרכים אחרות: שילוב פרסומות באתר האינטרנט, מכירת לידים של המשתמשים לאנשי מקצוע רלוונטיים, שילוב מכירת מוצרים באתר, תוכניות שיווק שותפים ועוד ועוד. נסו את השיטות הרלוונטיות לכם כדי להגיע למצב בו אתם מרוויחים מהאתר סכום כסף חודשי.

כמה כסף אתרים שווים?

עכשיו לתכל'ס! יש לי אתר ואני רוצה לדעת כמה הוא שווה לי!

ובכן, שוויו של אתר אינטרנט תלוי במיליון ואחד גורמים. הנה כמה גורמים מרכזיים שפיצוח שלהם יעזור לכם להעריך את שווי האתר:

 • כמה כסף האתר מכניס בחודש? אתר שמכניס חמשת אלפים שקלים בחודש יוכל להימכר במאות אלפי עד מיליוני שקלים (תחשבו על ההכנסה הזו ביחס לדירה…) ואתר שמכניס מאה שקלים בחודש, איך לומר, יהיה שווה קצת פחות. עם זאת –

 • כמה פוטנציאל השבחה יש לאתר הזה? אם אפשר להקדיש כמה חודשי עבודה על האתר ולהגיע לרווח של אלפי שקלים בחודש (על ידי הגעה לקהל חדש או פתיחת שיטת רווח חדשה), לא יהיה כל כך משנה אם לפני כן הוא הרוויח רק מאה שקלים בחודש. ולכן, אם תוכלו להוכיח שטמון פוטנציאל רווח מסיבי באתר שלכם – תוכלו למכור אותו בסכום כסף משמעותי.

 • כמה כסף / זמן יש להשקיע באתר מדי חודש כדי לשמור על רווח יציב? הסכום ששווה ההשקעה החודשית באתר יצטרך להתקזז עם הרווח החודשי מהאתר כדי להציג את הרווח הנקי מהאתר ולנקוב בסכום בו אפשר לקנות או למכור את אתר האינטרנט.

מה כדאי לבדוק לפני שקונים אתר אינטרנט?

הבנתם בערך איזה אתר אינטרנט אתם מעוניינים לקנות? שימו לב לכמה דברים חשובים:

 • בדקו בדיוק כמה כסף יש לשלם בכל חודש לגורמים חיצוניים כדי לשמור על תפקוד האתר (כותבי תוכן, מעצבים, תשלום לדומיין, תשלום לחברת אחסון, חברת קידום) וודאו שכיסיתם את כל החשבונות ושהרכישה עדיין שווה גם אחרי קיזוז כל ההוצאות החודשיות הנדרשות.

 • בקשו לראות נתונים על תפקוד האתר: מספר משתמשים חודשיים, מספר הקלקות על מודעות, מספר לידים, נתוני שימוש ועוד ועוד. רק אחרי שתבדקו את כל הנתונים מקרוב תצליחו להגיע למסקנה אם שווה לכם לרכוש את האתר.

 • לא בטוחים אם לאתר הזה יש פוטנציאל השבחה ורווח מוצלח? כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום כדי לקבל ממנו חוות דעת חיצונית לגבי כדאיות הרכישה.

איך קונים אתרים?

קודם כל, נדגיש שרצוי מאוד לבצע את כל מהלך העסקה בליווי עורך דין שמכיר את התחום הדיגיטלי כדי לדעת שלא יוכלו לרמות אתכם גם בשדה המדיה החלקלק.

 •  תסכמו עם הצד השני על קניית אתר האינטרנט, ותוכלו לעבור לביצוע העסקה. רצוי להעביר את הכסף לגורם חיצוני אחראי (אתר תיווך או משרד פיננסי) כך שהתהליך יתבצע דרכו ולא "יברחו לכם" עם הכסף.

 • עכשיו הזמן להעביר את הבעלות על דומיין האתר אליכם. 

 • ואז את מערכת ניהול האתר (כך שאתם תהיו המורשים היחידים של האתר!) ואת כל התוכן שבא יחד איתו, קבצי גרפיקה רלוונטיים, מאגרי מוצרים, מאגרי ידע וכו'.

 • כמו כן, כעת יש להעביר אליכם את הגישה לרשתות החברתיות שקשורות לאתר, ואת הגישה למנויים בהם האתר עושה שימוש.

האתר בידיכם? כאן מתחילה ההרפתקה האמיתית! התחילו לקדם, להוסיף תוכן, להמציא שירותים ולהשביח את האתר שלכם כדי שהוא יהיה פנינה אינטרנטית רצינית שתמשוך קהל רב ותפיק הכנסה שווה מדי חודש.

רוצים לקנות אתר אינטרנט מוכן שכבר מכניס כסף?

היכנסו לרשימת אתרי האינטרנט למכירה שעומדים אצלנו באתר ובחרו את האתר המתאים לכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
חפשו את הנכס הדיגיטלי הבא שלכם
בחרו סוג נכס
טווח מחיר
בחרו תחום
שלחו הודעה לבעל הנכס
הודעה*
שם*
טלפון*
אימייל*