קניית נכסים דיגיטליים – המדריך המלא

קניית נכסים דיגיטליים – המדריך המלא
החלטתם שאתם רוצים לקנות נכס דיגיטלי? או שאתם אתם עדיין מתלבטים ורוצים להבין איך זה עובד? מעולה, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר. קניית נכס דיגיטלי בפעם הראשונה יכולה להיות לא פשוטה, אם לא יודעים איך לעשות זאת נכון. אבל אל תדאגו, אנחנו כאן בשביל למנוע ממכם את כאבי הראש המיותרים, ולכן הכנו את המדריך שיעזור לכם בכל שלב ושלב בקניית הנכס הדיגיטלי הראשון שלכם.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
קניית נכסים דיגיטליים - המדריך המלא

תוכן עניינים

האם כדאי לקנות נכסים דיגיטליים?

אם אתם עדיין בשלבי ההתלבטויות, תנו לנו להסביר למה ממש כדאי לכם לקנות נכס דיגיטלי. 

בואו נתחיל מההתחלה… מהו בכלל נכס דיגיטלי? כל פלטפורמה שנמצאת בבעלותכם או בניהולכם הראשי יכולה להיחשב כנכס דיגיטלי. למשל, אתר אינטרנט, עמוד אינסטגרם, ערוץ יוטיוב ואפילו רשימות תפוצה וקבוצות וואצטפ הם דוגמאות נהדרות לנכסים דיגיטליים.

אך כמובן שיש הבדל גדול (במיוחד בסיכון) בין סוגי הנכסים השונים. למשל, קניית אתר אינטרנט שנמצא 100 אחוז בבעלותכם כנראה תהיה עסקה בטוחה יותר, מאשר דף פייסבוק שבו אתם נתונים להשפעות ולשינויים של פייסבוק עצמה. זה נכון כמעט לכל רשת חברתית או פלטפורמה שאין לכם השפעה מלאה עליה. (כמובן שכל מקרה הוא לגופו, ולא ניתן להכליל ב100 אחוז את כל סוגי הנכסים)

אם אתם עדיין לא בטוחים מה זה נכס דיגיטלי היכנסו לכתבה שהכנו בנושא "מה זה נכסים דיגיטליים ולמה כדאי להשקיע בהם"

אז למה לקנות נכס דיגיטלי? 

קניית נכס דיגיטלי יכולה להתרחש ממגוון סיבות:

 • בעל עסק שרוצה להגדיל את ההכנסות שלו ולקנות נכס דיגיטלי מוכן בתחומו (למשל, מתווך שרוצה להגדיל את הפעילות העסקית וקונה אתר תוכן בתחום הנדל"ן שיעזור לו לגייס עוד לקוחות).

 • משקיעים שרוצים מקור הכנסה נוסף מעבר להשקעות בשוק ההון או בנדל"ן. אחוזי התשואה של השקעות בנכסים דיגיטליים יכולים להגיע לעשרות ואפילו מאות אחוזים.

 • משווקים, מקדמים וסוכנויות דיגיטל שרוצים להגדיל את הפעילות שלהם על ידי קניית נכסים דיגיטליים בתחומים שונים וקידום הלקוחות שלהם באמצעותם.

 • קניית נכס דיגיטלי כעסק מרכזי – החלטתם שאתם רוצים להקים עסק? קניית נכס דיגיטלי יכולה להוות נקודת פתיחה מעולה לעסק חדש ואפילו להבטיח שתוכלו להתחיל לקבל עבודה מרגע פתיחת העסק.

 • יזמים שרוצים לקדם נכסים דיגיטליים בתחומים שונים ולקדם מיזמים באמצעות נכסים דיגיטליים.

כמובן שיש עוד מגוון רחב של סיבות אפשריות לקניית נכס דיגיטלי. בכל מקרה, הדבר הראשון שכדאי שתעשו לפני שאתם מתחילים בתהליך, הוא להבין מהי מטרת הקנייה.

היתרונות של קניית נכס דיגיטלי מוכן ומרוויח

 • חיסכון משמעותי בזמן – היתרון הבולט ביותר בקניית נכס דיגיטלי מוכן הוא החיסכון בזמן. לא מעט בעלי עסקים מחפשים אנשי מקצוע שיעשו בשבילם את עבודת השיווק. התהליך לרוב יהיה מורכב ויקח זמן רב עד לקבלת תוצאות, במיוחד אם מדובר על עסק חדש. לעומת זאת, אם תקנו נכס דיגיטלי מוכן שכבר צבר מוניטין, תוכלו "לקצר את הדרך" ולהגיע מהר יותר לקהל לקוחות רלוונטי. 

 • הפחתת הסיכון – כאשר אתם מקימים נכס דיגיטלי חדש, בין אם זה אתר אינטרנט, עמוד ברשתות החברתיות או כל סוג נכס דיגיטלי אחר, אתם אף פעם לא תוכלו לדעת בוודאות האם הנכס יצליח לעמוד במטרות שלו ויכניס לכם כסף. לעומת זאת, כאשר אתם רוכשים נכס דיגיטלי מוכן ופעיל אתם תוכלו לראות מראש את נתוני הפעילות של הנכס, לחקור אותם ולהבין כיצד תוכלו להרוויח ממנו לפני שבכלל הוצאתם כסף מהכיס.

מה חשוב לבדוק לפני קניית נכס דיגיטלי?

הגענו לשאלה אולי החשובה ביותר. המון אנשים קונים נכסים דיגיטליים, מבלי לברר דברים בסיסיים שיעזרו להם להבין מהי איכות הנכס וכיצד הם יכולים להרוויח ממנו. 

במקרים יותר גרועים, אנשים יכולים לקנות נכס דיגיטלי ולגלות שהם בעצם קנו "חתול בשק". כמו למשל קניית עמוד אינסטגרם שכל העוקבים שלו מזוייפים או במילים אחרות "עוקבים קנויים". 

כמובן שבכל סוג של נכס דיגיטלי יש פרמטרים מסוימים שתרצו לבדוק. למשל, באתר אינטרנט נתעניין יותר בכמות הגולשים החדשים והקבועים, ובדף פייסבוק יעניינו אותנו יותר הנתונים על כמות העוקבים והמעורבות שלהם בדף.

עם זאת, סיכמנו לכם כאן מספר צעדים סופר חשובים, שכדאי מאוד שתבדקו בכל סוג של נכס דיגיטלי:

 • בדקו את המחזור העסקי – כמו כל עסק, גם לנכס דיגיטלי יש מחזור עסקי. הפרמטרים הראשונים שתרצו לבדוק הוא מהם ההכנסות וההוצאות השוטפות של הנכס.

 • בדקו את נתוני העוקבים/גולשים – בקשו מהמוכר שישתף לכם כמה שיותר נתונים על מצב העוקבים/גולשים בנכס. מהי כמות הלקוחות הקבועים שעוקבים אחר הנכס, מה מידת המעורבות שלהם, האם מצורף לנכס הדיגיטלי גם רשימת תפוצה? אלו דוגמאות למספר נתונים שאתם צריכים לבדוק. אם אתם קונים סוג נכס דיגיטלי שאתם לא יודעים איזה נתונים אתם צריכים לבדוק בו, התייעצו עם איש מקצוע ונסו להבין מהם הנתונים החשובים והרלוונטים לאותו סוג נכס.

 • הכירו את הסיכונים – כמו בכל השקעה, גם בקניית נכס דיגיטלי קיימים סיכונים, וחשוב מאוד לברר אותם לפני הרכישה. יכול להיות שתקנו אתר לידים ולא תצליחו למצוא קונה לאותם פניות שיגיעו מהאתר, יכול להיות שקניתם דף פייסבוק וחודש לאחר הקנייה תעברו על מדיניות הפרסום של פייסבוק והם יחליטו לסגור לכם את הדף. לכל סוג נכס דיגיטלי יש את הסיכונים שלו. לכן, חשוב מאוד שתבררו ותחקרו מראש מהם הסיכונים הקיימים בסוג הכנס שאתם מתכוונים לקנות.

 • בדקו מהם סיכויי הצמיחה – עוד נתון חשוב שכדאי להכיר לפני קנייה של נכס דיגיטלי, הוא סיכויי הצמיחה של הנכס. בדקו האם הנכס מיצה את כמות הקהל שהוא יכול להגיע אליה, או שדווקא יש קהל לקוחות רחב שניתן להגיע אליו ובכך להגדיל את ההכנסות של הנכס.  

 • האם החלפת הבעלות תפגע בפעילות של הנכס? ישנם סוגי נכסים דיגיטליים בהם החלפת הבעלים של הנכס יכולה לפגוע בו מאוד. למשל, תחשבו על ערוץ יוטיוב שבו בעל הנכס הוא הפנים של הערוץ. נסו להבין מראש איך הקהל יקבל את החלפת הבעלות והאם זה יכול לפגוע בפעילות של הנכס. עם זאת, ישנם המון סוגי נכסים שבה חזות הבעלים לא נחשפת וכך למעשה לא תיווצר שום בעיה בפעילות השוטפת של הנכס.

 • האם עורך דין מלווה את העסקה? כל עוד לא מדובר על עסקאות של אלפי שקלים בודדים, ליווי של עורך דין בתהליך קנייה של נכס דיגיטלי הוא חשוב ביותר. חשוב מאוד שיהיה הסכם רכישה שמסדיר את כל התהליך ביניכם לבין המוכר. הסכם רכישה טוב יכול למנוע הרבה צרות ולעזור לכם לבטח את העסקה במידה מסוימת.

לאחר שתעברו את הצעדים הנ"ל, תוכלו להבין הרבה יותר טוב האם כדאי לכם לקנות את הנכס, איך תוכלו להרוויח ממנו ולמעשה, את כל הנתונים שאתם צריכים כדי להבין האם מדובר בהשקעה נכונה.

כמה עולה נכס דיגיטלי?

אם שרדתם עד כאן, אנחנו רוצים להאמין שאתם מבינים שהשאלה "כמה עולה נכס דיגיטלי" היא בערך כמו לשאול "כמה עולה דירה". הרי כמובן שהתשובה תלויה באין ספור גורמים. לכן, ננסה לתת לכם כאן מספר נקודות שיעזרו לכם להבין איך מעריכים שווי של נכס דיגיטלי.

איך מעריכים את השווי של נכס דיגיטלי?

בשונה מעסק פיזי, בעסקים אינטרנטיים לרוב לא יהיה מלאי ונכסים פיזיים אשר יתווספו לערך הנכס. לכן, שווי של נכס דיגיטלי לרוב יוערך על פי הרווחים הצפויים, המחושבים לפי בסיסי הרווח בעבר ובזמן הנוכחי.

מסיבה זו, במרבית הפעמים נכסים דיגיטליים נמכרים על בסיס מכפיל רווח חודשי. את הרווח החודשי נהוג להכפיל בדרך כלל בטווח של בין 16 ל-36 חודשים. 

לרוב, מחירי המכירה הסופיים (לאחר משא ומתן) ינועו בטווח של 10% מהמחיר המבוקש. זה מצביע על כך שבדרך כלל מוכרים שמעריכים את שווי הנכס באופן ריאלי, יכולים לצפות להשיג תוצאת מכירה בטווח סביר מהמחיר המבוקש.

אך תהליך של קביעת שווי של נכס דיגיטלי הוא לעתים תהליך מורכב ויש נטייה מובנת של בעלי עסקים להעריך יתר על המידה את העסק שלהם.

מכפיל הרווח הנקי משתנה מאוד בין סוגי הנכסים הדיגיטליים ותלוי מאוד גם בנישת השוק הספציפית של הנכס, בסיכון שלו ובסיכויי הצמיחה. עם זאת, מכירה של נכס דיגיטלי ללא רווחים כלל, יכולה להיות משימה קשה אף יותר ולרוב תצריך "הוכחה" של סיכויי הצמיחה של הנכס. 

בנוסף למכפילי הרווח, בהערכת שווי של נכס דיגיטלי צריך לקחת בחשבון את המוניטין שיש לנכס, גודל קהל הלקוחות שיש לו, נכסים נוספים שנלווים לנכס המרכזי, וותק ועוד גורמים רבים שמשתנים בין סוגי הנכסים.

באופן כללי, אם אתם מבצעים מסחר בנכסים דיגיטליים ששווים גבוהה, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם לאמוד את שווי הנכס וילווה אתכם בתהליך.

קניית נכס דיגיטלי עם מערכת אקטיבו

אקטיבו היא זירת מסחר אשר משמשת כפלטפורמה של קנייה ומכירת נכסים דיגיטליים. תוכלו למצוא ברשימות הנכסים שלנו אתרי אינטרנט, חנויות איקומרס, עמודים וקבוצות ברשתות החברתיות, דומיינים ועוד.

בעזרת המערכת החכמה שלנו, תוכלו לסנן את תוצאות החיפוש ברשימות הנכסים הדיגיטליים שלנו, למצוא את סוג הנכס המתאים לכם וליצור קשר עם המוכר בקלות רבה.

עם אקטיבו התהליך של קניית נכסים דיגיטליים פשוט מאי פעם! 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
חפשו את הנכס הדיגיטלי הבא שלכם
בחרו סוג נכס
טווח מחיר
בחרו תחום
שלחו הודעה לבעל הנכס
הודעה*
שם*
טלפון*
אימייל*