מה זה נכס דיגיטלי? עשה ואל תעשה

מה זה נכס דיגיטלי? עשה ואל תעשה
Facebook
WhatsApp
Email
מה זה נכס דיגיטלי? עשה ואל תעשה

תוכן עניינים

המדריך הבא נכתב כפוסט בתאריך 24.08.2022 בקהילת הנכסים הדיגיטליים – לינק והוא המאמר הכי טוב של עשה ואל תעשה לכל מי שוקל להתחיל בתחום הנכסים הדיגיטליים ורוצה לדעת מה זה נכס דיגיטלי? הוא כולל המון סימני אזהרה ממש על חברות שתכירו בלי להזכיר אותם כמובן כי זה הוצאת דיבה , לכן כדי שתקראו בין השורות , כי השיטות שיווק בתחום הזה יגדלו עוד ועוד , ותזכרו שאם אתם רואים מישהו בטלויזיה או שהוא מפורסם זה לא מה שהופך את זה לנכון , אלא ההפך צריך יותר לבדוק!
המאמר נכתב על ידי  אנטולי "טוליק" אייידלמן הבעלים של מותג אקטיבו פלטפורמה שמתעסקת במסחר בנכסים דיגיטליים , ב 8 שנים האחרונות קונה ומתווך עסקאות בתחום הנכסים הדיגיטליים בעבר SuperSeller ב Flippa מתמחה בתחום האפליקציות , אתרים וקהילות פייסבוק

במאמר הזה הולך לעדכן מידי פעם בתובנות נוספות ואמיתות בתחום ויהיה דינאמי בהתאם להתפתחות בתחום , מוזמנים לשתף אותו עם חברים ומי שתבחרו לנכון.
סגנון המאמר הוא בשפת רחוב , זה אומר שהוא נכתב כמו שאני (טוליק) מדבר , אין לו כוונה לסבך מושגים אם יש שאלות פשוט תעלו פה בקבוצה ותקבלו ממני או צוות אקטיבו תשובה

1- נדל"ן דיגיטלי – האם קיים ? (נכסים דיגיטליים מניבים)

אל תשוו נכסים דיגיטליים לנדל"ן , תשוו אותם יותר לעסק בתאכלס גם בסיכון וגם בסיכוי , ובעסקים מי שמבין עסקית ירוויח יותר משמעותית או מי שלא מבין יפסיד , אם תשוו את זה לנדל"ן ולא תרצו ללמוד , תפסידו מעט או הרבה כסף בוודאות ( לא אולי אלא בוודאות) , כל נכס דיגיטלי = עסק דיגיטלי , אם לא תבינו בעסק אתם לגמריי תפסידו כסף. לכן מושגים שמנסים גורואים מסויימים להכניס כמו נדל"ן דיגיטלי או נכסים דיגיטלים מניבים זה פשוט "זריעת חול בעיניים" כי אם יקראו לזה עסק דיגיטלי או אפיק תנועה אף אחד לא יקנה כי הוא צריך להבין בזה ולהשקיע זמן שהוא לא רוצה או לא מעניין אותו , עסקים דיגיטליים יכולים להניב פי 10 מנדל"ן שיודעים מה עושים , ואפיקי תנועה אפשר להפוך למפלצות של כסף , אתן דוגמא שתבינו למה אני מתכוון אני ושותף קנינו את העמוד הזה "ססטוסים גסים במיוחד" לאחר מכן קנינו אתר תואם הכול עלה לנו 15000 ש"ח אני לא אתפלא שנמכור את הכול במעל 100000 ש"ח תוך חצי שנה מהיום. אבל זה עם להפוך את אפיקי התנועה האלה לכסף וזה לא יהיה פשוט!

2- מתי זמן טוב לקנות נכס דיגיטלי ?

אם אתם בתחילת דרככם בעסקים והקנייה היא ממש הרבה כסף בשבילכם ואתם לא דווקא רוצים להתעסק בתחום וללמוד אלא להשקיע מה שנקרא "הכנסה פסיבית" ולראות מה יהיה , יש לי חדשות אחד לא יהיה כלום אתם תפסידו כסף רוב הסיכויים כי פשוט המיינדסט שלכם שגוי לגביי העניין  , ועדיף שלא תעשו זאת.

לרוב זה אנשים שפשוט שמעו על זה בפרסומת ובתאכלס גם סתם למצוא עיסוק באונליין בתור פרילנסר טוב להם , תשקיעו את הכסף בלימוד והכוונה מה אתם יכולים לעשות באונליין 99.9% זה לא לקנות ולמכור נכסים דיגיטליים. סדנת כרטיס כניסה לדיגיטל תעשה לכם לא מעט סדר , מי שרוצה קצת להבין לעומק מוזמן פה לקבל הדרכה ללא עלות.

3- הזדמניות של רגע אחרון איך זה עובד ?

תמיד יש עוד הזדמניות – תמיד!

הזדמנות אחרונה / השקעה מיוחדת / לחברים בלבד תזהרו תמיד , גם אם זה נכון זה לא משנה , תמיד יש עוד הזדמניות וכמה שאתם בעלי ידע וניסיון יותר גדול אתם תעשו עסקאות יותר טובות , ניסיון צוברים גם מלעשות טעויות (בעיקר מלעשות טעויות) תטעו בסכומים קטנים יחסית ותלמדו עליהם , ואם יעקצו אותכם על תאשימו את מי שעקץ אין לי לזה שום משמעות שתאשימו אותו , אלא תאשימו רק את עצמכם ותבדקו מה עשיתם לא נכון בבדיקות שלכם , ולפעם הבאה תגיעו מוכנים יותר , אין מחיר לניסיון ולכן מומלץ כמו שאמרתי להתעייץ.

4 – חברות הכנסה פסיבית / נכס דיגיטלי להשקעה (מצטער מראש לפגוע)

אל תשקיעו בחברות שמבטיחות הכנסה פסיבית בתחום אני אומר באופן גורף אבל יש סיבה , אני דיי בטוח שחברים שהם בעלים של חברות כאלה יודעות שאני גם צודק , והדברים שאני אכתוב או שכרגע עוברים להם בראש או יעברו להם בראש , זה מאוד מאוד מושך לפתוח כזה עסק שיש לו ביקוש של "כסף טיפש" שמחפש להתעשר ואם קצת אתה "חסר גבולות ומוסר" אתה תעשה הכול להכניס עוד כסף בצורה שסך הכול חוקית ועונה על ביקוש.

ישנו משהו מהותי מאוד שגורם תמיד לאותה חברה לאבד עניין בשלב מסויים שהגיע למיקסום רווח ורואה שהגרף יורד למטה ופשוט סוגרים את העסק מחוסר עניין.
אני יודע שחלק שמכיר יתבאסו שאמרתי אבל מניסיון והיכרות בתחום הסיכויים נגדכם , לא אומר שתמיד תפסידו אבל זה ההיסטוריה והסברתי את ההגיון , במקרה הטוב תקבלו חזרה את הנכס (שהוא בעצם עסק) שלא תדעו מה לעשות איתו ולתת למישהו אחר להתעסק אתם תהיו בהפסד או שבכלל אותה חברה היה יתרון לגודל או התמחות בנישה שלא תוכלו בכלל לעשות כלום ככה הרבה נתקעו עם אתרים של חברת Foreshop שהתפרקה לא מזמן נכון לכתיבת שורות אלא והאתרים שלה התבססו על שיטת ארביטראז'.
באמת אל תהסו את זה אלא עם מתכננים פליפ מהיר ולגזור קופון ממכירה מהירה שהחברה עוד פעילה (אני עשיתי ככה)
חשוב לי להגיד יש מצב שגם תרוויחו בהשקעה כזו , אבל באמת הסיכויים נגדכם לפי מה שכרגע הסברתי , בסקייל גבוה העסקים הם כאב ראש רציני , שהיזמים מאחורי המיזם פשוט מרימים ידיים ומיצו אותו ממשיכים הלאה באופן חוקי לגמריי ואתם נשארים עם נכס כביכול.

5 – השקעות פרטיות בנכסים דיגיטליים איך זה עובד ?

מכיוון שנכס דיגיטלי הוא בעצם עסק בסופו של דבר שאתם מגיעים מנקודת מבט של מישהו שמשקיע בעסק ולא מישהו שמבטיחים לא הכנסה פסיבית כי זה נכס דיגיטלי הכול משתנה , במקרה הזו החברה או המקדם אתרים או כל חברה אחרת קיבלה פשוט השקעה בעסק זה הכול , יש באותה השקעה סיכון כמובן , אבל השקעה פרטית שמידי פעם מפרסמים ערב משקיעים בקבוצה הזו היזם מחוייב לכם כמשקיעים וזו דרך הרבה יותר חכמה לעשות השקעה.
אני בכוונה מפרסם פיתרון דרכינו שקורה לפעמים (ולא בטוח בכלל שיהיה שאתם תקראו את המאמר) כי הריי להגיד מה לא זה הכי קל וכדי להגיד מה כן גם , אז זה לגמריי כן או לקנות כמובן.

6 – הסיכונים בנכס דיגיטליים (לא כאלה גבוהים)

google play installs
google play installs

 

הכול יכול להיות שקונים נכסים דיגיטליים , לדוגמא קניתי עכשיו אפליקציה ב 11000$ ההורדות תחילה ירדו ב 50% ישר אחרי ההעברה ויתחילו לעלות חזרה כי אני מאוד בקיא בתחום ועכשיו הוגבל לשבוע חשבון הפרסומות בגלל אפליקציה ישנה כמו שאמרתי זה עסק ואני בקיא בעסק ולא חושש …

תחשבו אם זה היה קורה לכם אחרי יומיים שקניתם והתווכחתם על המכפיל ובסוף נחתכו בחצי ההורדות זה לא היה אמור לקרות אבל זה קרה , אז זה עסק ולא נכס ותזכרו את זה.
קנינו אתר והתרסק בעידכון 80% , מצד שני עסקאות של 800% רווח אחרי שפיצחנו את המודל שמנצח לאותו אפיק תנועה שקנינו בלי שום הכנסות.
בקצרה אם אתם יודעים מה לעשות הסיכון סיכוי הוא מדהים לטובתכם.

7 – השקר בעסקי איקומרס – ראו הוזהרתם!

עסקי איקומרס
עסקי איקומרס

עסקי איקומרס זה דבר מסובך הרבה יותר מלקדם אתר ולהרוויח מלידים ופרסומות אל תפלו במלכודת של מספרים גדולים ומחזורים גבוהים , אני מכיר אישית לא מעט עסקי איקומרס שמגלגלים כספים פשוט.

מי שרוצה לקנות חנות זה נטו כי רוצה להתעסק בתחום ולקצר תהליכים , כמובן מבחינתו יכולה להיות החלטה מעולה לקנות חנות שכן יש סיסטם מסויים ומלאי לקוחות , אבל לרוב מי שמחפש משהו ראשוני זה לא רלבנטי בעליל , עסק של איקומרס דורש הבנה עסקית גבוהה וניהול בהרבה מאוד מישורים , לכן תמיד אני אומר כעסק ראשון זה דבר מאוד גרוע לעשות כי הסיכוי הצלחה נמוכים לא משנה כמה ההכשרה היא טובה.
בכללי למי שמתחיל להכנס לעולם האיקומרס בתור עסק ראשון זה טבילת אש דיי קשה , תשאלו אנשים בתחום ותבינו , ושוב הכול אפשרי רק בהתחלה גם ככה כל דבר מוציא מאיזון וצריך ביטחון לבנות כיזמים דיגיטליים ולצבור הצלחות קטנות ומהירות.

8 – השקעות מניבות מוזרות בנכסים דיגיטליים

יש כל מיני מודלים מוזרים של השקעה לפי כמות מאמרים שמבטיח תשואה , השקעה בפעילות מול לקוח שהפרסום ממומן מתבצע באתר ואז קוראים לזה נכס דיגיטלי ועוד מיני השקעות שיחזרו לכם את העסק עוד X זמן , אף אחד מהם לא מומלצת מבחינתי כי מראש מי שמחפש את הכסף שלכם פשוט מרמה בפרסום ומקשר את הנושא לנכסים דיגיטליים כי זה תחום חם. חלקם דרך אגב השקעות שהיו יכולות היות לגיטימיות לגמריי אם הייתם מכירים את היזם , אבל השיטה של לפתות בעזרת נכסים דיגיטליים מתכון לצרות לפני שהתחלתם.

9 – החובה בלבקש עזרה בהקשר של נכס דיגיטלי להשקעה

נטייה מוזרה של הרבה שצריכים להשקיע היא לשמור את זה בסוד ולשלוח לי בפרטי נגיד , ולא לשאול בקבוצה כי מפחדים שמי שמפרסם את זה לא יאהב כי אתם מתלבטים וכל מיני דברים הזויים שכבר אני מריח עקיצה שהשפיעו על מישהו מנטלית לא לפתח "חשיבה עצמאית" , יש להם השקעה יכולים לפרסם את ההתלבטות בכל מקום ולקבל פידבק , השקעות שאתם תתקלו בהם לא סודיות!
יש לכם חשש לפרסם את זה ולתעייץ עם אחרים מישהו כנראה הולך לעקוץ אותכם זה רלבנטי כמעט לכל עסקה. 
תמיד תחשבו עצמאית ותנצלו את הקהילות הרלבטיות לייעוץ ושיחות עם אנשים רלבנטיים , ולעולם על תשקיעו כי אתם מאמינים ביזם , אלא רק אחרי שהבנתם וזה עושה שכל ההשקעה שלכם , כל שקר קטן שגיליתם ולא קיבלתם תשובה הוא סימן אזהרה , אתם לא מבינים כמה אנשים מביאים את כספם סתם ככה כי לוחצים עליהם ומבטיח חלום.

10 – תמחור של נכסים דיגיטליים האמת בשטח

נכסים דיגיטליים נמכרים לפי מכפילים שונים ממכפיל של 3 חודשים עד 60 חודשים , הם גם נמכרים כי פשוט יש הרבה תנועה שלא מרוויחה כסף , להיות אמיתי איתכם ראיתי כבר את כל סוגי העסקאות , לרוב שיש רווחים המכפיל הוא בין 20-30 חודשים , אבל שאין רווחים אין מכפיל והמון פעמיים זה סדר גודל של פוטנציאל בסיסי לרווח , כדי למכור במכפיל או בכלל במיקסום רווח זה או להגיע נגיד בעזרת סוכנות אקטיבו לקונה מאוד רלבנטי או מישהו שיפנה אליכם ישירות. אתן דוגמא אם יש לכם קבוצה בתחום האוכל ופנתה אליכם חברה שמפתחת מרקטפלייס בתחום אתם יכולים פה לעשות עסקה מדהימה כי לכם יש נכס תנועה מדוייק בשבילם. במצב כזה גם שווה לקחת ייעוץ חיצוני שלא תפספס הזדמנות
 

11 – לחשוב בהתחלה על הכנסה פסיבית מנכסים דיגיטליים זה סרט רע

סיפור אמיתי , לפני כמה ימים דיברתי עם לקוחה פוטנציאלית של סדנת כרטיס כניסה לדיגיטל , היא סיפרה לי שהיא עובד על נכס דיגיטלי כבר 9 חודשים ועשתה קורס ואז שאלתי כמה הוא מכניס בחודש אמרה לי 40$ , לאחר השיחה הבנתי שהיא מושקעת טונה של זמן וכסף, מי שחושב על נכסים דיגיטליים כאופציה להכנסה פסיבית הוא חי בסרט בכללי , למרות שיש לנו נגיד קהילה שמושכרת כבר חצי שנה ב 800$ לחודש ,זה קיים אבל זה לא משהו שיקרה לכם סביר להניח לאורך זמן בלי הבנה , ייעוץ מתמיד ולימוד והבנה + פיתוח מיינדסט של "זה לא הכנסה פסיבית" זה עסקים דיגיטליים שאפשר ליצור סיסטם שעובד לבד או ברקע על השגחה הוא מתכון מנצח להצלחה!

12 – הקשר עם המוכר חשוב מאוד

הרבה לא יודעים את זה , אבל כמעט בכל מכירה וקנייה יש תהליך העברת הנכס ותמיד חסר משהו תלוי בעסק , לעשות עסקים עם מוכרים שיש לכם אחלה אינטרציה , יש מצב שתצתרכו אותם בהמשך להשלמות של ידע , לקנות ממישהו שעושה לכם טובה תצפו פגיעה!

לקביעת שיחת ייעוץ בנושא נכסים דיגיטליים למתחילים בעלות של 1000 ש"ח + מע"מ בלבד (לאחר תשלום תעברו ללוח שנה לקבוע).

לנכסים של אקטיבו

Facebook
WhatsApp
Email
חפשו את הנכס הדיגיטלי הבא שלכם
בחרו סוג נכס
טווח מחיר
טווח מחיר
בחרו תחום
שלחו הודעה לבעל הנכס
הודעה*
שם*
טלפון*
אימייל*
דילוג לתוכן